دسته‌بندی نشده

حوله میکروفایبر چیست؟ کاربرد میکروفایبر و مزیت‌ های آن

از جمله ملزومات شخصی می توان به حوله اشاره کرد. حوله در موارد مختلف مورداستفاده قرار می گیرد و کاربرد اصلی آن خشک‌کردن سطوح مختلف است. نقش حوله در بهداشت شخصی به‌درستی نشان‌دهنده اهمیت توجه به جنس حوله و انتخاب یک حوله باکیفیت است. حوله تمیز و باکیفیت نقش زیادی در بهداشت فردی دارد، بااین‌وجود پرزهای موجود بر سطح حوله یک محیط مناسب برای تجمع باکتری ها هستند. مناسب ترین روش برای رهایی از این باکتری ها شستشوی مداوم و منظم حوله هست.
از طرفی دیگر اگر الیاف حوله بی‌کیفیت باشند شستشوی مداوم در نهایت سبب پاره شدن حوله خواهد شد! برای حل این مشکل تولیدکنندگان نوع خاصی از حوله را تحت عنوان حوله میکروفایبر تولید کرده اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه حوله میکروفایبر چیست؟ کسب کنید.

حوله میکروفایبر چیست؟

برای تولید حوله میکروفایبر از الیاف نایلون و پلی‌استر استفاده می شود. الیاف تولید شده از این ترکیب را به‌عنوان الیاف میکروفایبر می شناسیم که مهم ترین شاخصه تشخیص این الیاف نازک بودن و سازگار بودن آنها با محیط‌زیست است. برای توصیف نازک بودن این الیاف باید گفت این الیاف در حدود یک شانزدهم موی انسان قطر دارند. در هر مربع یک اینچی از سطح حوله مایکرو فایبر در حدود 200 هزار عدد از الیاف میکروفایبر وجود دارد! نازک بودن این الیاف تا حدودی سبب افزایش سطح حوله می شود.
به همین دلیل حوله میکروفایبر در مقایسه با سایر انواع حوله قابلیت جذب بیشتری دارد. این حوله بهترین گزینه برای گردگیری و خشک‌کردن سطوح است. قابلیت بالای این مدل حوله برای جذب گردوغبار سبب شده بود تا در ابتدا از این حوله تنها برای گردگیری استفاده شود، به‌تدریج استفاده از حوله های میکروفایبر برای خشک‌کردن دست و صورت هم رواج پیدا کرد. در نتیجه کاربرد حوله میکروفایبر تمیزکردن سطوح و جذب رطوبت است.
برای آشنایی با چگونگی انتخاب حوله تن پوش، لطفا به راهنمای خرید حوله تن پوش مراجعه کنید.

حوله میکروفایبر

در صورت علاقمندی به دیدن طرح های مختلف حوله دست و صورت به همراه قیمت آنها، به انواع حوله دست و صورت در سایت فروشگاه حوله هنر مراجعه کنید.

مزایای حوله مایکرو فایبر

 در ادامه پاسخ به این سؤال که حوله مایکرو فایبر چیست؟ بهتر است با مزایای حوله مایکرو فایبر هم آشنا شوید.

مقرون‌ به‌ صرفه بودن: کیفیت بالای الیاف مایکرو فایبر سبب شده تا حوله های تولید شده از این الیاف در مقایسه با دیگر انواع حوله قیمت بیشتری داشته باشند. با وجود قیمت بالا خریداری این حوله ها از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه است. در توضیح این مزیت باید گفت دوام و کارایی حوله های مایکرو فایبر بالا است. در نتیجه با خریداری این حوله برای مدت‌زمان طولانی دیگر نیاز به خرید حوله نیست! به همین دلیل به توجه به کارایی و مقاومت بالا خریداری این حوله از نظر اقتصادی مقرون‌ به‌ صرفه است.

مقرون‌ به‌ صرفه بودن این مدل حوله تنها به کارایی بالای این حوله ختم نمی شود. ساختار و بافت حوله مایکرو فایبر به‌گونه‌ای است که برای تمیزکردن سطوح مختلف با استفاده از این حوله به مقدار بسیار کمی مواد شوینده نیاز دارید. به این معنا که تنها کافی است چند پاف از محلول تمیزکننده سطوح را بر روی این حوله اسپری کرده و تمامی سطوح را با آن تمیز کنید. به‌این‌ترتیب با استفاده از این مدل حوله هزینه موردنیاز برای خرید مواد شوینده و تمیزکننده سطوح هم کاهش پیدا می کند.

جالب است بدانید در برخی از موارد برای تمیزکردن سطوح با استفاده از حوله مایکرو فایبر نیاز به استفاده از محلول های تمیزکننده نیست و با مقدار کمی آب هم سطوح تمیز می شوند.

تطبیق‌ پذیری: قابلیت تطبیق‌پذیری یکی از جالب ترین و البته منحصربه‌فردترین قابلیت های حوله میکروفایبر است. تطبیق‌پذیری به این معنا است که برای تمیزکردن سطوح می توانید از حوله مایکرو فایبر به‌صورت خشک یا مرطوب استفاده کنید. این حوله در هر دو صورت قابلیت تمیزکردن سطوح را دارد. باتوجه‌به کاربرد حوله مایکرو فایبر می توانید آن را خشک یا مرطوب استفاده کنید.

به‌ عنوان‌ مثال حوله مایکرو فایبر خشک انتخاب بهتری برای گردگیری سطوح است. اگر هم قصد دارید سطوح موردنظر را تمیز و ضدعفونی کنید کمی محلول تمیزکننده را به آب اضافه کرده و سپس حوله را خیس کنید. تمیزکردن سطوح با حوله مرطوب محیط را ضدعفونی می کند. به‌این‌ترتیب سطوح ضدعفونی شده و از رشد باکتری و کپک بر روی سطوح جلوگیری می شود.

 

مزیت حوله میکروفایبر

 

جذب بالا: برای تولید یک حوله مایکرو فایبر کوچک چندین میلیون از الیاف مایکرو فایبر کنار یکدیگر قرار داده می شوند. هر یک از این الیاف هم قابلیت زیادی برای جذب رطوبت و گردوغبار دارند. کنار هم قرارگرفتن این تعداد از الیاف مایکرو فایبر جذب گردوغبار و رطوبت را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. در مورد کاربرد این حوله توجه داشته باشید که حوله میکروفایبر گرو غبار موجود بر روی سطح مختلف را به‌جای پراکنده کردن جذب می کند!

 

قابلیت شستشو: یکی از مهم ترین مزایای حوله میکروفایبر قابلیت شستشوی این مدل حوله است. با خواندن این مطلب ممکن است به این موضوع فکر کنید که سایر انواع حوله به دلیل داشتن جنس پارچه ای قابل شستشو هستند! بله درست است سایر انواع حوله دارای قابلیت شستشو هستند، اما شستشوی مداوم سبب کاهش کیفیت جنس و رنگ آنها می شود. به همین دلیل بعد از چندین بار شستشوی حوله های معمولی نیاز به خرید حوله جدید خواهد بود.

این در صورتی است که فرایند شستشوی حوله های مایکرو فایبر سبب کاهش کیفیت آنها نمی شود. بعد از هر بار استفاده و کثیف‌شدن حوله مایکرو فایبر می توانید حوله را شسته و در مورد کاهش کیفیت آن نگران نباشید.

مراقبت از حوله میکروفایبر

با وجود مقاومت و دوام بالای این مدل حوله رعایت نکات لازم برای مراقبت از آن سبب می شود تا مدت‌زمان بسیار بیشتری بتوانید از حوله میکروفایبر استفاده کنید. یکی از مهم ترین نکات این است که حوله میکروفایبر را در معرض گرما قرار ندهید. برای تمیزکردن و شستشوی این مدل حوله به‌هیچ‌عنوان از مواد شوینده ای که دارای قابلیت سفیدکنندگی هستند، استفاده نکنید. استفاده از مواد سفیدکننده در بیشتر موارد سبب آسیب رسیدن به بافت حوله می شود.
در هنگام شستشو بهتر است حوله میکروفایبر را به‌صورت جداگانه بشویید. باتوجه‌به اینکه الیاف میکروفایبر قابلیت به دام انداختن پرز و گردوغبار را دارند، شستشوی این حوله ها با دیگر البسه کثیف ممکن است سبب تجمع پرزها درون الیاف حوله شود که در نهایت کاربرد حوله را کاهش می دهد.
معایب حوله میکروفایبر
به‌عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد اینکه حوله میکروفایبر چیست؟ پرداختیم. دراین‌خصوص دانستید یکی از بهترین انواع حوله است که از الیاف مایکرو فایبر تولید می شود. قابلیت و کارایی بالای این الیاف سبب شده تا حوله مایکرو فایبر بهترین گزینه برای گردگیری و تمیزکردن سطوح مختلف باشد. در خصوص معایب حوله میکروفایبر هم لازم به توضیح است که مزایای این حوله در مقایسه با معایب آن بسیار بیشتر است، حتی می توان گفت مورد خاصی برای معایب حوله میکروفایبر به ثبت نرسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *