انواع حوله از نظر جنس و کاربرد, راهنمای انواع حوله, مطالب آموزشی

انواع حوله از نظر کاربرد

انواع حوله از نظر کاربرد (۱)

حوله ها را می توان از منظر های متفاوتی دسته بندی کرد. انواع حوله از نظر جنس، انواع حوله از نظر اندازه و … این دسته بندی به ما کمک می کند تا خرید بهتری داشته باشیم. زیرا که با شناخت انواع حوله ها و کاربرد های آن می توان به شناخت کافی از دسته بندی حوله ها پی برد. و با شناخت این دسته بندی خرید بهتر و راحت تری انجام داد.

انواع حوله ها از نظر کاربرد را می توان به دسته بندی حوله ی تن پوش، حوله ی پالتویی، حوله ی دست و صورت و… تقسیم بندی می شود. امروز در این مقاله قصد داریم تا تمامی این دسته بندی را برای شما عنوان کرده و به معرفی انواع حوله بپردازیم. قبل تر در سایت حوله هنر مقاله ی انواع حوله از نظر جنس را برای شما تهیه کرده ایم. که می توانید آن مقاله را نیز مطالعه کرده و با انواع جنس حوله آشنا شوید.

در ادامه به معرفی انواع حوله از نظر کاربرد می پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع حوله از نظر کاربرد

حوله ی آشپزخانه

 • همه ی آشپزخانه ها به حوله هایی در سایز های مختلف نیازمند هستند.انواع حوله آشپزخانه این حوله ها برای خشک کردن دست، خشک کردن سطوح، دستگیره ها و … کاربرد دارند.  این حوله ها معمولا در سایز های کوچک و متوسط هستند. و در اندازه های محدود و یکسانی تولید می شوند.
 • نکات مهم:

 • یکی از نکاتی که باید در حوله های آشپزخانه به آن توجه شود؛ آبگیری حوله است. زیرا که حوله های آشپزخانه نیازمند آبگیری بیشتری نسبت به حوله های دیگر هستند. و به نسبت ابعاد کمی که دارند باید آب زیادی را به خود جذب کنند. حوله های جنس پنبه می تواند این آبگیری خوب را برای حوله ی آشپزخانه تامین نماید.
 • حوله های آشپزخانه معمولا در طرح های ساده و تک رنگ انتخاب می شوند. شما می توانید رنگ حوله ها را با لوازم دیگر آشپزخانه ست کنید. و یا از رنگ های مکمل و متضاد استفاده کرده و آشپزخانه ی خود را زیبا تر نمایید. توجه داشته باشید که حوله ی آشپزخانه ی شما باید از کیفیت و جنس مطلوبی برخوردار باشد. چرا که این حوله مدام در حال تماس مستقیم با پوست شماست. و در صورتی که از جنس نامطلوب تهیه شده باشد. پوست شما را دچار حساسیت می کند.انواع حوله آشپزخانه
 • هم چنین نکته ی مهم دیگر در انتخاب حوله ی آشپزخانه، میزان تراکم این حوله است. چرا که حوله ی اشپزخانه مدام در حال شسته شدن است. و اگر از تراکم و کیفیت پایینی برخوردار باشد؛ خیلی زود شروع به پرز دادن کرده و کیفیت خود را از دست می دهد. یکی از ویژگی های حوله ی هنر میزان تراکم بالای این حوله هاست. که سبب دوام و عمر زیاد این حوله ها شده و آن ها را مقرون به صرفه می نماید.
 • در انتخاب حوله های آشپزخانه سعی کنید از حوله هایی که قابلیت خشک شدن سریع را دارند استفاده نمایید. استفاده ی مدام و روزانه ی حوله ها در اشپزخانه سبب خیس شدن آن در مدت زیاد می شود. و خشک شدن سریع حوله می تواند یک امتیاز برای حوله ی آشپزخانه باشد. چرا که در صورت مرطوب ماندن حوله محیط آن برای رشد باکتر ها و قارچ ها فراهم می شود. و خشک شدن سریع حوله می تواند از این امر جلوگیری نماید.

حوله ی تن پوش یا حوله ی پالتویی

به این نوع حوله حوله ی لباسی نیز گفته می شود. زیرا که مانند لباس و تن پوش همه ی بدن را می پوشاند. این حوله مخصوص استفاده ی حمام است. و در طرح ها و نقش هاس گوناگونی وجود دارد. این نوع حوله ها به خاطر کارایی بالا در خشک کردن و زیبایی آن محبوبیت زیادی دارد. هم چنین استفاده از این نوع حوله بسیار آسان است.

حوله پالتویی

 • حوله های تن پوش در سایز های متفاوتی برای کودکان تا بزرگسالان وجود دارد. و به خاطر پوشش خوب و ظاهر زیبای آن، تن پوش کودکان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این حوله ها  برای استفاده در ست جهیزیه طرفداران زیادی دارد. این حوله ها به اسم “حوله ی پوشیدنی” نیز در میان مردم رواج دارد.
 • این نوع حوله ها در جنس های مختلف و اندازه های مختلفی وجود دارند. بعضی سبک تر و بعضی سنگین تر هستند. و میزان سبک و سنگینی آن به سلیقه ی افراد وابسته است. اما در هنگام خرید حوله ی تن پوش توجه داشته باشید که بلندی حوله اندازه ی تن شما باشد. و حوله باید تا زیر زانوی شما بیاید. تا بتواند به خوبی تمام بدن را پوشش داده و خشک نماید.
 • جنس حوله ی حمام بسیار مهم است. و یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که در هنگام خرید حوله تن پوش باید به آن دقت نمود. چرا که حوله ی حمام مستقیم با تمام پوست شما در ارتباط است. و اگر جنس مناسبی نداشته باشد؛ می تواند باعث حساسیت های پوستی برای شما شود. جنس پنبه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب جنس حوله ی شما باشد.
 • حوله با جنس پنبه مناسب کسانی است که پوست حساسی دارند. چرا که پنبه به هیچ عنوان حساسیت زا و آلرژی زا نبوده و ارتباط خوبی با پوست بدن انسان دارد. به همین دلیل است که حوله های پنبه ای گزینه ی مناسبی برای حوله ی کودکان می باشد. هم چنین لطافت و نرمی یک حوله یکی از آیتم های مهمی است که حوله ی حمام باید ان را داشته باشد. و جنس پنبه به خوبی می تواند این لطافت و نرمی را به ارمغان آورد.

حوله ی دست و صورت

حوله ی دست و صورت یکی دیگر از انواع حوله است که در ابعاد متفاوت وجود دارند. حوله ی دست و صورت در سه ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد. که هر کدام از این ابعاد را می توان در کاربرد های گوناگونی استفاده کرد. حوله طرح گلین

 

 

 

حوله ی دست و صورت سایز متوسط طرح گلین

 

 • حوله های دست و صورت به دلیل تماس مستقیمی که با پوست دارد باید از جنس مناسبی تشکیل شده باشد. این جنس به خاطر حساسیت پوست صورت باید حساسیت زا نبوده و باعث آلرژی بر روی پوست نگردد. مانند جنس پنبه که در بالا به آن اشاره کردیم.
 • اما نکته ی مهم دیگری که باید در حوله های دست و صورت به آن اشاره نماییم؛ لطافت حوله است. حوله ی دست و صورت باید از نرمی و لطافت کافی برخوردار باشد تا در استفاده های مکرر و روزانه به پوست شما آسیب نرساند. به همین دلیل در برخی از محصولات حوله هنر از رویه ی مخمل برای حوله های دست و صورت استفاده شده است. این رویه علاوه بر نرمی و لطافت زیادی که همراه دارد؛ از زیبایی ظاهری نیز بهره مند است. برای مشاهده ی حوله های دست و صورت می توانید بر روی این کلمه ( حوله ی دست و صورت هنر)کلیک کنید.
 • حوله دست
 • حوله های کوچک دست و صورت دارای حمل و نقل آسان بوده و به راحتی در کیف جا می شوند. این حوله ها بخاطر سایز مناسبی که دارند کاربرد های بیشتری نیز دارند. به طور مثال حوله های سایز کوچک را می توان در آشپزخانه، در هنگام سفر و … نیز استفاده کرد.
 • اما حوله های دست و صورتی که در ابعاد متوسط و بزرگ طراحی می شوند؛ عموما برای اسفاده ی آن ها در سرویس ها و کاربری های دیگری مانند: استفاده ی روزمره و حتی استفاده در باشگاه استفاده می شوند. طراحی حوله ی دست و صورت در ابعاد و طرح های متنوع کاربری آن ها را چند برابر کرده و به شما اجازه ی انتخاب های متنوعی می دهد.

تا به اینجای مقاله سه نوع از انواع حوله را برای شما شرح دادیم. و خصوصیات و ویژگی های هر کدام را بیان کردیم. با شناخت بیشتر و بهتر انواع حوله می توانید خرید بهتری را تجربه نمایید. اما مقاله ی انواع حوله هنوز تمام نشده است. و انواع دیگری نیز باید به این مقاله اضافه گردد. به همین دلیل ادامه ی انواع حوله را می توانید در همین سایت و تحت عنوان انواع حوله از نظر کاربرد (۲) مطالعه نمایید.

در مقاله ی بعدی به توضیح انواع دیگر حوله مانند حوله ی استخری، حوله ی باشگاهی، حوله ی کودکان و… اشاره می نماییم.

هم چنین شما می توانید سوالات و پیشنهادات خود را از ما بپرسید. و با دنبال کردن ما در اینستاگرام حوله هنر از مطالب آموزشی روزانه و معرفی محصولات ما آگاه شوید.

 

       اینستاگرام حوله هنر

                                                      کانال تلگرام حوله هنر

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *