حوله, حوله پنبه ای, حوله تن پوش

خرید حرفه ای حوله پالتویی

خرید حرفه ای حوله پالتویی

حوله پالتویی، پوششی مناسب و مورد انتخاب بسیاری از افراد پس از استحمام و آب تنی است. این نوع حوله تن پوش سبب می شود که همزمان با خشک شدن بدن و موها، به کارهای روزمره رسیدگی کرد. یکی از پرطرفدار ترین محصولات حوله هنر، حوله تن پوش یا همان حوله پالتویی است. هنگام خرید و تهیه حوله تن پوش توجه به نکاتی برای یک خرید حرفه ای ضروری است. شما را به مطالعه نکاتی در زمینه انتخاب و خرید این نوع حوله دعوت می کنیم.

1. اندازه مناسب حوله پالتویی

بهترین لباس ­ها، لباس­ هایی هستند که متناسب با بدن شما هستند. لباس ­هایی که سرشانه آویزان نمی‌شود و لازم نیست که در زمان پوشیدن کمربند را مرتباً تنظیم کنید. همچنین احساس راحتی دارید و امکان حرکت آزاد و نامحدود را برای شما فراهم می‌کند. بسیاری از اوقات، با توجه به دلایل زیاد تن پوش حمام را در اندازه بزرگ‌تر خریدار می‌کنند چون می‌خواهند احساس راحتی داشته باشند و حتی بتوانند سایر لباس ­های راحتی را زیر حوله پالتویی بپوشند. مهم نیست که قصد خرید چه نوع تن پوشی را دارید، باید یک فاصله 5/5 اینچی در حاشیه تن پوش را به اندازه بدن خود اضافه کنید. با این روش می‌توانید مطمئن باشید که حوله تن پوش حداکثر راحتی و آزادی جابجایی را برای شما فراهم می‌کند.

2. وزن حوله پالتویی را در نظر بگیرید

در هنگام انتخاب حوله تن پوش، یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، جدا از اندازه تن پوش، وزن آن است. وزن تن پوشی که انتخاب می‌کنید روی فاکتورهای دیگری که هنگام خرید تن پوش باید در نظر بگیرید اثرگذار است. وزن حوله تن پوش، راحتی شما را تعیین می‌کند. تن پوش سبک وزن، مناسب برای آب و هوای گرم و مناطقی است که با آن داخل خانه می‌توانید راحت باشید.

3. روش اندازه ­گیری سایز حوله تن پوش را یاد بگیرید.

برای خرید راحت­ ترین حوله تن پوش حمام، لازم است برخی از اندازه ­گیری­ هایی که اغلب سازندگان استفاده می‌کنند را یاد بگیرید و درک کنید. هنگام انتخاب سایز تن پوش حمام خود باید به اندازه‌گیری‌ های زیر توجه کنید.

طول: این فاصله بین مرکز گردن تا مچ پا است. برای تن پوش حمام، طول، اندازه بین یقه تن پوش تا پایین آن است.

عرض: عرض به معنی دور دامن تن پوش است. بدون اینکه بخش پایینی­تن پوش را تنگ یا گشاد کنید باید بتواند ناحیه باسن و پا را کاملاً بپوشاند.

آستین: هنگام خرید تن پوش، طول آستین بسیار مهم است. اینکه شما چه اندازه­ای را ترجیح می‌دهید یک مسئله کاملاً شخصی است. برخی افراد دوست دارند که آستین تا ناحیه میانی انگشتان دست برسد. برخی افراد این‌طور نیست و آستین­ های کوتاه و تا آرنج را ترجیح می‌دهند. در بررسی اندازه حوله تن پوش، طول آستین فاصله بین درز شانه تا دکمه آستین است.

گشادی آستین: گشادی آستین یکی دیگر از موضوعاتی است که هنگام خرید تن پوش مطرح است. بهتر است که هنگام خرید حوله تن پوش این اندازه را به ­خاطر بسپارید.

کمربند: طول کمربند تن پوش باید با اندازه ­های کمر متناسب باشد.

4. اندازه­ های خود را برای خرید پیدا کنید

مهم‌ترین مسئله برای اطمینان از انتخاب لباس مناسب و سایز شما، اندازه ­گیری است. بهتر است اندازه ­ها را حدس نزنید، به­ خصوص اگر قبلاً لباس را اندازه ­گیری نکرده‌اید. شما می‌توانید از یک خیاط حرفه ­ای بخواهید تا اندازه ­های شما را پیدا کند یا می‌توانید به­ سادگی از یک متر خیاطی برای اندازه ­گیری استفاده کنید. نوار را به دور قسمت مورد نظر بپیچانید و سپس به­آرامی نوار را تنظیم کنید تا اندازه­ گیری دقیقی را به­دست آورید. در اینجا اندازه­ گیری بخش ­های مهمی که موقع خرید حوله تن پوش لازم است را بررسی کرده ­ایم:

شانه: عرض شانه از لبه­ ی یک شانه تا طرف دیگر اندازه­ گیری می‌شود.

قفسه سینه/ نیم تنه: اندازه دور سینه یا ناحیه دور باسن برای یک خانم مهم­ترین بخش­ هایی است که باید در نظر گرفته شود. از طرفی نگرانی اصلی آقایان، ناحیه عرض پشت یا شانه است که از یک بغل تا آن یکی اندازه­ گیری می‌شود.

کمر و باسن: هنگام اندازه ­گیری اندازه حوله تن پوش، باید اندازه کمر و لگن را اندازه ­گیری کنید، زیرا این اندازه ­ها مستقیماً با عرض تن پوش حمام در ارتباط هستند.

5. نمودارهای اندازه موجود برای محصولات مورد نظر خود بررسی کنید

پس از اندازه ­گیری دقیق آخرین تغییرات در خود، اندازه­ گیری خود را با نمودار اندازه مربوط به آن حوله تن پوش مقایسه کنید. البته برخی از برخی از تولیدکنندگان در بسته ­بندی خود اندازه خاصی ارائه نمی‌دهند، اما از نمادهای اندازه جهانی (XS، S، M، L) استفاده می‌کنند. سایر تولیدکنندگان از معیار OSFA یا یک اندازه متناسب با همه استفاده می‌کنند.

6. نوع پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید

تولیدکننده حوله تن پوش هنر لیست گسترده ­ای از پارچه­ های مورد استفاده در ساخت تن پوش را این­جا آورده اند. برای انتخاب بهترین جنس مورد نظر، باید پارچه­ های مختلف را بشناسید و بدانید که جنس پارچه تا چه اندازه بر احساس راحتی و کیفیت حمام شما اثر گذار است. برای کمک به تصمیم ­گیری، قبل از انتخاب پارچه حوله تن پوش چند عامل را در نظر بگیرید.

وزن پارچه: شما باید بدانید اگر به دنبال گزینه های گرم‌تر هستید وزن بیشتری دارند و سنگین هستند.

میزان جذب آب: تن پوش ­های با میزان جذب بالا سنگین ­تر هستند. پارچه ­های با قابلیت جذب بالا شامل میکروفیبر هستند. آن‌ها می‌توانند تا سه برابر وزن لباس آب جذب کنند؛ اما برای حوله­ های با جذب پایین از پارچه­ های سبکی مانند ابریشم استفاده می‌شود.

مقاومت در مقابل شستشوی تن پوش و نگهداری: قبل از خرید حوله تن پوش روی بسته بندی آن، دستورالعمل شستشو را بررسی کنید؛ زیرا ممکن است شستن حوله تن پوش دستورالعمل خاصی داشته باشد. یا جنسی باشد که پس از شستشو آب برود.

نکته: این نکته را در نظر بگیرید میزان استفاده شما از حوله تن پوش به چه میزانی است؟ چند بار در هفته حمام می‌کنید؟ هنگام پوشیدن حوله چه نوع فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید؟ با بررسی این موارد مشخص شود که حوله تن پوش به چه میزانی نیاز به شستشو دارد. مجموعه این عوامل باعث ماندگاری طولانی مدت حوله تن پوش شما می‌شود. در طول زمان همان ظرافت اولیه تن پوش را حس خواهید کرد و بارها و بارها آن را خواهید پوشید.

قیمت: قیمت حوله تن پوش با جنس پارچه به ­کار رفته در آن رابطه مستقیمی دارد. وجود حوله تن پوش ارزان یا تقلبی در بازار ممکن است شما برای خرید اولین گزینه وسوسه کند. پیشنهاد ما شناخت برندهای معتبر و خریداری از منبع معتبر است.

رنگ: موقع خرید تن پوش حمام رنگ ­های مناسب برای زنان و مردان اغلب متفاوت هستند. اینجا در یک دسته بندی جذابترین حوله تن پوش هنر با رنگ های آبی، ذغالی، خاکستری، سفید، بژ، بنفش و …. وجود دارند.

در حال حاضر شما از تأثیر پارچه بر عملکرد حوله تن پوش آگاه هستید و می‌توانید انتخاب خود را از طیف گسترده­ای از پارچه ­ها انجام دهید. هر نوع پارچه مزایا و نکات جانبی دارد.

  • پنبه: اگر هم گرما و هم جذب بالای آب اولویت اصلی شما در انتخاب حوله تن پوش هستند، به دنبال تن پوش پنبه­ ای باشید
  • پلی استر: پلی استر ماده ­ای است که توسط انسان ساخته شده است و معمولاً با پنبه مخلوط می‌شود تا از جمع شدن لباس پس از شستشو جلوگیری شود. مخلوط­ های پلی استر می‌توانند احساس نرمی و لطافت را به ­همراه داشته باشند. به ­همین دلیل این جنس مورد توجه هتل­ ها قرار گرفته، زیرا احساس لوکس و زیبایی را بر روی پوست ایجاد می‌کند.
  • ساتن و ابریشم: این پارچه­ های سبک به دلیل صاف بودن روی پوست محبوب هستند. آن‌ها جذب خوبی از آب ندارند، اما برای تن پوش سبک و تابستانی عالی هستند.
  • بامبو: پارچه بامبو به افرادی توصیه می‌شود که نسبت به مواد و الیاف حساسیت دارند. الیاف بامبو بسیار نرم سبک است. علاوه بر آن خاصیت جذب بالایی دارد. بامبو خاصیت ضد باکتریایی و میکروبی دارد. می‌توان آن را یکی از محصولات ضد آلرژیک موجود در بازار معرفی کرد. این جنس حوله تن پوش به افرادی که آلرژی دارند یا مستعد ابتلا به عفونت هستند توصیه می‌شود.
  • پشم: حوله تن پوش با جنس پشم خواص ویژه ­ای دارد. انعطاف ­پذیری بالا و مقاومت در برابر چروک یکی از ویژگی­ هایست که شستشو حوله را بسیار آسان کرده است.
  • میکرو فیبر: نرمی و لطافت جنس میکرو فیبر به اندازه ­ای است که این جنس برای افراد با حساسیت پوستی بالا توصیه می‌شود. سبکی، نرمی و قدرت جذب بالا در این حوله بسیار بیشتر است. این جنس حوله ظاهر زیبایی دارد. مقاومت در برابر شستشو و ثابت ماندن اندازه پس از شستشو از ویژگی­ های دیگر این نوع حوله تن پوش است.

7. یک طراحی یا سبک انتخاب کنید.

پس از انتخاب وزن مناسب و اندازه و جنس حوله تن پوش، حالا باید طرح حوله حمام را انتخاب کنید. به­ طور معمول، طراحی یا سبک تن پوش می‌تواند تحت تأثیر اقلیمی ‌باشد که در آن زندگی می‌کنید یا صرفاً انتخابی بر اساس علاقه و سبک شخصی. تعدادی طرح محبوب برای انتخاب وجود دارد.

یقه شال: این مدل تن پوش یقه ­ای بلند دارد، شبیه کیمونو. بارزترین ویژگی این مدل تن پوش شال آن است که دارای پوشش بالاتری روی بخش سینه است. اگر می‌خواهید گرمای حمام را در خود نگه دارید، بهترین گزینه است.

مدل هودی یا کلاه دار: یکی دیگر از گزینه ­های خوب برای گرم نگه داشتن تن پوش کلاه دار است. کلاه لباس پوششی را به سر و گردن می‌افزاید. همچنین با کشیدن کلاه روی موهای خیس بعد از دوش گرفتن یا شنا، موهای خود را به­راحتی می‌توانید خشک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *