مقالات

انتخاب حوله تن پوش یا استخری هنر ؟

حوله تن پوش یا حوله پالتویی

به این نوع حوله، حوله لباسی نیز گفته می شود. زیرا که مانند لباس و تن پوش همه ی بدن را می پوشاند. این حوله مخصوص استفاده ی حمام است. و در طرح ها و نقش هاس گوناگونی وجود دارد. این نوع حوله ها به خاطر کارایی بالا در خشک کردن و زیبایی آن محبوبیت زیادی دارد. هم چنین استفاده از این نوع حوله بسیار آسان است.

حوله های تن پوش در سایز های متفاوتی برای کودکان تا بزرگسالان وجود دارد. و به خاطر پوشش خوب و ظاهر زیبای آن، تن پوش کودکان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این حوله ها  برای استفاده در ست جهیزیه طرفداران زیادی دارد. این حوله ها به اسم “حوله ی پوشیدنی” نیز در میان مردم رواج دارد.

این نوع حوله ها در جنس های مختلف و اندازه های مختلفی وجود دارند. بعضی سبک تر و بعضی سنگین تر هستند. و میزان سبک و سنگینی آن به سلیقه ی افراد وابسته است. اما در هنگام خرید حوله ی تن پوش توجه داشته باشید که بلندی حوله اندازه ی تن شما باشد. و حوله باید تا زیر زانوی شما بیاید. تا بتواند به خوبی تمام بدن را پوشش داده و خشک نماید.

جنس حوله ی حمام بسیار مهم است. و یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که در هنگام خرید حوله تن پوش باید به آن دقت نمود. چرا که حوله ی حمام مستقیم با تمام پوست شما در ارتباط است. و اگر جنس مناسبی نداشته باشد؛ می تواند باعث حساسیت های پوستی برای شما شود. جنس پنبه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب جنس حوله ی شما باشد.

حوله با جنس پنبه مناسب کسانی است که پوست حساسی دارند. چرا که پنبه به هیچ عنوان حساسیت زا و آلرژی زا نبوده و ارتباط خوبی با پوست بدن انسان دارد. به همین دلیل است که حوله های پنبه ای گزینه ی مناسبی برای حوله ی کودکان می باشد. هم چنین لطافت و نرمی یک حوله یکی از آیتم های مهمی است که حوله ی حمام باید ان را داشته باشد. و جنس پنبه به خوبی می تواند این لطافت و نرمی را به ارمغان آورد.

حوله استخر

استخر و استخر رفتن علاوه بر اینکه می تواند برای دنبال کردن شنا به عنوان یک حرفه ای باشد؛ می تواند  خواص و دلایل درمانی و روانی و صرفا تفریحی نیز داشته باشد.اما استخر نیز مانند تمامی مکان های عمومی ای که استفاده می نماییم؛ نیازمند مراقبت های بهداشتی است. یکی از روش های مهم برای حفظ بهداشت استفاده از حوله ی مناسب استخرها است.

همراه داشتن حوله ی مناسب استخر از وسایلی است که حتما باید در کیف خود به همراه داشته باشید. زیرا که بعد از دوش گرفتن در استخر برای پوشیدن لباس خود حتما باید بدنتان را خشک نمایید. هم چنین اگر استخری که استفاده می کنید رو باز است می توانید از آن برای آفتاب گرفتن نیز استفاده نمایید. با استفاده از حوله می توانید از سوختگی جلوگیری کنید و مناطقی که دوست ندارید آفتاب بخورد را بپوشانید. حوله های استخری انواع دارند اما اکثر آن ها دارای مدل دکلته ای برای پوشاندن بدن هستند. که در دو اندازه ی سایز متوسط و بزرگ وجود دارند. اندازه ی استاندارد حوله  های استخری ۷۰ در ۱۴۰ است. این اندازه هم سبکی مورد نیاز حوله را داراست و هم اندازه ی مناسبی برای پوشاندن بدن است.
حوله ی استخر علاوه بر سبکی نیازمند تراکم خوب می باشد.تراکم بالای بافت حوله به آن کمک می کند تا بهتر و بیشتر آب جذب کند. آبگیری بالای حوله برای حوله ی استخر بسیار مهم است.  زیرا که به علت اندازه ی نسبتا کوچک آن باید بتواند تمامی بدن را به خوبی خشک نماید. به همین دلیل تراکم بالای حوله هنر می تواند بسیار مفید واقع شود. هم چنین تراکم بالای حوله باعث می شود تا حوله در دفعات بالای شستشو پرز نداده و بافت آن شل نشود. بدین ترتیب عمر استفاده ار آن طولانی شده و مقرون به صرفه خواهد بود.

از دیگر عواملی که در حوله های استخری اهمیت دارد نرمی و لطافت حوله است.  و این مسئله به جنس آنها باید توجه زیادی داشت. حوله های هنر تماما از جنس پنبه بوده و به همین دلیل علاوه بر داشتن لطافت ایجاد حساسیت و آلرژی نیز نخواهند کرد. از مزایای حوله های استخری به چند کاربردی بودن آن می توان اشاره کرد. به دلیل سبکی و قابل حمل بودن حوله های استخر شما می توانید آن را در سفر نیز استفاده نموده و به راحتی حمل نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *