مقالات

بررسی حوله آشپزخانه و دستی هنر

حوله آشپزخانه

همه ی آشپزخانه ها به حوله هایی در سایز های مختلف نیازمند هستند. این حوله ها برای خشک کردن دست، خشک کردن سطوح، دستگیره ها و … کاربرد دارند.  این حوله ها معمولا در سایز های کوچک و متوسط هستند. و در اندازه های محدود و یکسانی تولید می شوند.

یکی از نکاتی که باید در حوله های آشپزخانه به آن توجه شود؛ آبگیری حوله است. زیرا که حوله های آشپزخانه نیازمند آبگیری بیشتری نسبت به حوله های دیگر هستند. و به نسبت ابعاد کمی که دارند باید آب زیادی را به خود جذب کنند. حوله های جنس پنبه می تواند این آبگیری خوب را برای حوله ی آشپزخانه تامین نماید.

حوله های آشپزخانه معمولا در طرح های ساده و تک رنگ انتخاب می شوند. شما می توانید رنگ حوله ها را با لوازم دیگر آشپزخانه ست کنید. و یا از رنگ های مکمل و متضاد استفاده کرده و آشپزخانه ی خود را زیبا تر نمایید. توجه داشته باشید که حوله ی آشپزخانه ی شما باید از کیفیت و جنس مطلوبی برخوردار باشد. چرا که این حوله مدام در حال تماس مستقیم با پوست شماست. و در صورتی که از جنس نامطلوب تهیه شده باشد. پوست شما را دچار حساسیت می کند.

هم چنین نکته ی مهم دیگر در انتخاب حوله ی آشپزخانه، میزان تراکم این حوله است. چرا که حوله ی اشپزخانه مدام در حال شسته شدن است. و اگر از تراکم و کیفیت پایینی برخوردار باشد؛ خیلی زود شروع به پرز دادن کرده و کیفیت خود را از دست می دهد. یکی از ویژگی های حوله ی هنر میزان تراکم بالای این حوله هاست. که سبب دوام و عمر زیاد این حوله ها شده و آن ها را مقرون به صرفه می نماید.

در انتخاب حوله های آشپزخانه سعی کنید از حوله هایی که قابلیت خشک شدن سریع را دارند استفاده نمایید. استفاده ی مدام و روزانه ی حوله ها در اشپزخانه سبب خیس شدن آن در مدت زیاد می شود. و خشک شدن سریع حوله می تواند یک امتیاز برای حوله ی آشپزخانه باشد. چرا که در صورت مرطوب ماندن حوله محیط آن برای رشد باکتر ها و قارچ ها فراهم می شود. و خشک شدن سریع حوله می تواند از این امر جلوگیری نماید.

حوله دست و صورت

حوله ی دست و صورت یکی دیگر از انواع حوله است که در ابعاد متفاوت وجود دارند. حوله ی دست و صورت در سه ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد. که هر کدام از این ابعاد را می توان در کاربرد های گوناگونی استفاده کرد.

حوله های دست و صورت به دلیل تماس مستقیمی که با پوست دارد باید از جنس مناسبی تشکیل شده باشد. این جنس به خاطر حساسیت پوست صورت باید حساسیت زا نبوده و باعث آلرژی بر روی پوست نگردد. مانند جنس پنبه که در بالا به آن اشاره کردیم.

اما نکته ی مهم دیگری که باید در حوله های دست و صورت به آن اشاره نماییم؛ لطافت حوله است. حوله ی دست و صورت باید از نرمی و لطافت کافی برخوردار باشد تا در استفاده های مکرر و روزانه به پوست شما آسیب نرساند. به همین دلیل در برخی از محصولات حوله هنر از رویه ی مخمل برای حوله های دست و صورت استفاده شده است. این رویه علاوه بر نرمی و لطافت زیادی که همراه دارد؛ از زیبایی ظاهری نیز بهره مند است. برای مشاهده ی حوله های دست و صورت می توانید بر روی این کلمه ( حوله ی دست و صورت هنر)کلیک کنید.

حوله های کوچک دست و صورت دارای حمل و نقل آسان بوده و به راحتی در کیف جا می شوند. این حوله ها بخاطر سایز مناسبی که دارند کاربرد های بیشتری نیز دارند. به طور مثال حوله های سایز کوچک را می توان در آشپزخانه، در هنگام سفر و … نیز استفاده کرد.

اما حوله های دست و صورتی که در ابعاد متوسط و بزرگ طراحی می شوند؛ عموما برای اسفاده ی آن ها در سرویس ها و کاربری های دیگری مانند: استفاده ی روزمره و حتی استفاده در باشگاه استفاده می شوند. طراحی حوله ی دست و صورت در ابعاد و طرح های متنوع کاربری آن ها را چند برابر کرده و به شما اجازه ی انتخاب های متنوعی می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *