مقالات

راهنمای خرید حوله هتلی + بهترین مدل ها

یکی از عوامل مهم برای نشان دادن کیفیت یک هتل، حوله های مناسب در آن هتل است. تحقیقات نشان داده است که عدم رضایت مشتریان از خدمات یک هتل، می تواند مشتریان آن هتل را تا ۷۰ درصد کاهش دهد. حوله ها، درصد بزرگی از خدمات یک هتل هستند. زیرا که رضایت از حوله ها، نشان رضایت از بهداشت آن هتل می باشد. هم چنین انتخاب حوله مناسب و حفظ بهداشت آن، بهداشت مشتریان را نیز حفظ می کند؛ و می تواند سبب خشنودی مشتری گردد. بهتر است که هتل ها، حوله های خود را نیز، در درون سایت نمایش دهند. بهداشت و جنس حوله ها در انتخاب یک هتل مهم است؛ و انتخاب حوله های بهداشتی و شیک می تواند یکی از امتیازت هتل شما محسوب شود.

تعداد حوله ها در یک هتل، عدد بالایی است؛ به همین دلیل هتل ها حوله های خود را معمولا به صورت عمده خریداری می نمایند. به همین دلیل دقت در انتخاب و جنس مواد اولیه حوله ها بسیار اهمیت دارد.

انواع حوله هتلی

انواع حوله هتلی

یک هتل باید حوله های مورد نیاز مشتری را در اتاق داشته باشد. هرروز آن ها را بشوید و به خوبی خشک نماید؛ تا بهداشت حوله حفظ شود. اما علاوه بر این موارد، هتل دارای حوله ها با سایز های مختلفی است؛ که در زیر به چند نمونه آن اشاره می نماییم.

  • حوله دست و صورت: این نوع حوله با اندازه های استاندارد، مناسب خشک کردن دست و صورت و مناسب قرار گیری در سرویس و آشپزخانه می باشد؛ که باید به تعداد مناسب در هتل ها قرار بگیرد.
  • حوله حمام: این نوع حوله، مناسب تن و در ابعاد استاندارد، برای استفاده در حمام است. از این حوله، باید به تعداد در اتاق ها وجود داشته باشد.
  • زیر پایی: این نوع حوله در هتل ها، برای استفاده در مقابل حمام و سرویس ها و برای خشک کردن پاها مورد استفاده است.

اما حوله ها در هتل، دارای ویژگی هایی هستند؛ که دقت به این ویژگی ها، در انتخاب ، خرید و نگهداری حوله ها بسیار کمک کننده است. ما اینجا در حوله هنر این نکات را برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید. شما می‌توانید حوله حمام بزرگ را از فروشگاه ما تهیه کنید.

بهترین حوله هتلی

نکات و ویژگی بهترین حوله هتلی

  • خشک شدن سریع

یکی از نکات مهم حوله های هتل، خشک شدن سریع آن هاست؛ زیرا که وجود رطوبت در حوله ها باعث بروز قارچ و باکتری در آن می شود. این قارچ ها در حوله تکثیر شده و سلامت استفاده کننده را به خطر می اندازد. حوله مناسب هتل باید سریع خشک شود تا بهداشت آن رعایت شده و استفاده آن را سریع تر نماید. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از بهترین روش شستن حوله مقاله نحوه شستشوی حوله با ماشین لباسشویی را مطالعه فرمایید.

  • درخشان بودن حوله ها

حوله هتل باید رنگ مناسبی داشته باشد و براق بودن آن نشاندهنده بهداشت آن است. به همین دلیل هتل ها باید از حوله هایی استفاده نمایند؛ که براق باشد و رنگ مناسبی داشته باشد. برای این کار علاوه بر انتخاب مناسب حوله، باید از براق کننده ها نیز برای شستن آن استفاده نماییم.

برای براق کردن حوله ها، می توان از سرکه، برای حفظ رنگ حوله استفاده کرد. سرکه، سفید کننده ی طبیعی خوبی برای حوله هاست. هم چنین می توان از سفید کننده های تخصصی نیز برای براق کردن حوله ها استفاده نمایید. اما باید در نظر داشت که نباید در استفاده از سفید کننده های غیر طبیعی افراط کرد. زیرا که استفاده ی زیاد از سفید کننده، باعث خراب شدن تار و پود و بافت حوله خواهد شد و فقط باید در مواقع ضروری و مواقع نیاز از این مواد بهره برد.

  • بوی مناسب

بوی مناسب حوله از اولین مشخصه های تمیزی آن است. اولین کاری که برای تشخیص تمیزی یک حوله انجام می دهیم؛ بو کردن آن حوله است. اگر حوله یک هتل دارای بوی نامناسبی باشد؛ رنگ و دیگر مشخصه های آن مهم نیست؛ و حوله شما غیر بهداشتی و بدون استفاده محسوب می شود. یکی از راه هایی که باعث بو گرفتن حوله ها می شود؛ شستشوی نامناسب است. اگر حوله ها در ماشین لباسشویی شما در مدت زمان زیادی باقی بماند؛ باعث بوگرفتن حوله شما خواهد شد. به همین دلیل حوله ها را باید بلافاصله بعد از شستشو  از ماشین لباسشویی خارج کرد؛ و سپس به درستی آن را خشک نمود.

  • جنس مناسب

جنس مناسب حوله، از فاکتور های مهم انتخاب حوله برای هتل هاست. جنس حوله برای هتل ها باید نرم و لطیف یاشد. جنس های سفت و زمخت برای حوله شما مناسب نخواهد بود زیرا که حوله ها تماس مستقیمی با پوست دارند؛ و سفتی و زمختی حوله، هنگامی که با پوست در ارتباط هستند؛ باعث حس نا خوشایندی می شود. یکی از بهترین جنس ها برای حوله، جنس کتان و پنبه است. پنبه باعث عدم بروز حساسیت و یا آلرژی در پوست می شود. از آنجایی که در یک هتل، آدم های مختلفی حضور پیدا می کنند؛ باید به فکر پوست های حساس نیز بود. و بدین ترتیب پنبه بهترین جنس برای پوست های حساس است.

برای حفظ نرمی و لطافت حوله می توان هر چند مدت یک بار از نرم کننده ها در شستشوی حوله ها استفاده نماییم. تا نرمی و حالت خود را حفظ نمایند. همچنین پرز ندادن حوله از دغدغه ها در هنگام خرید حوله است. بدین ترتیب که حوله باید بعد از شستشو تراکم خود را حفظ کند و پرز ندهد. پرز دادن حوله نشان از نامرغوب بودن جنس حوله و یا نگهداری و شستشوی نامناسب حوله است. حوله پس از پرز دادن دیگر مناسب استفاده نمی باشد. قبل از خرید هر گونه حوله پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله راهنمای خرید حوله را نیز مطالعه بفرمایید.

راهنمای انتخاب حوله هتلی

  • آبگیری مطلوب

کاربری حوله ها در هتل متفاوت است؛ اما تمامی این کاربری ها آبگیری حوله را طلب می کند. بدین ترتیب باید از جنس حوله ای استفاده کرد که بتواند آبگیری مطلوبی داشته باشد. برای اینکه حوله آبگیری خود را از دست ندهد؛ نیاز است که از استفاده نرم کننده زیاد، در آن جلوگیری شود.

  • رنگ مطلوب

از مهم ترین فاکتور های حوله در هتل، رنگ آن است. رنگ حوله باید همواره درخشان و با کیفیت باشد؛ حوله هایی که رنگ می دهند از رنگ نامرغوبی تشکیل شده اند و ممکن است باعث بروز حساسیت و آلرژی شود؛ و هم چنین کیفیت ظاهری خود را نیز حفظ نماید.

اما چه رنگی مناسب استفاده در هتل است؟

رنگ مناسب حوله در هتل، رنگ های روشن است. زیرا این رنگ ها علاوه بر القای حس شادابی، کثیفی را زودتر و بهتر نشان می دهد؛ و می توان اثرات کثیفی را خیلی زودتر در درون آن دید. به همین دلیل، با وجود حوله ها با رنگ های روشن تر می توان بهداشت را بهتر کنترل کرد. هم چنین طرح حوله ها در هتل معمولا ساده و تک رنگ است و نباید هتل ها دارای طرح خاصی باشد؛ بلکه باید در یک رنگ باشد؛ و فقط آرم حوله روی آن هک شده باشد.

عدم تغییر کیفیت در مقابل نور آفتاب

حوله ها در هتل، مدام در حال شستشو است. مدام در حال خشک شدن و استفاده است. پس ممکن است مدت زمان زیادی در مقابل نور آفتاب قرار بگیرد. مشخصه یک حوله خوب، عدم تغییر کیفیت حوله در مقابل نور است. به این شکل که حوله تغییر رنگ ندهد، تغییر جنس نداده و بافت خود را حفظ کند و با تغییر بافت ،شل نشود. حوله ها با جنس مرغوب، این تغییرات را نداشته و بافت و رنگ خود را حفظ می کنند.

راحتی و زیبایی

اما نکته آخر و مهم در انتخاب حوله های حمام، زیبایی و راحتی آن هاست. حوله هتل، باید علاوه بر فاکتور های زیبایی و بهداشتی، استفاده راحتی نیز داشته باشد؛ تا استفاده کننده بتواند به راحتی از آن استفاده کند. همچنین حوله در هتل باید شیک و زیبا باشد. زیرا زیبایی و بهداشت حوله نشان‌دهنده احترام به مشتری است.

اما در آخر باید به این نکته اشاره کرد که، حوله ها در هتل، تحت شسشوی زیاد قرار می گیرند و هر روز تماس مستقیمی با مواد شوینده دارند. به همین دلیل نیازمند جنسی از حوله هستیم که مقاومت بالایی داشته باشد؛ تا تغییر کیفیت کمی، در برابر شستشوی روزانه داشته باشد. حوله هنر با داشتن تمامی موارد بالا، دارای تراکم بالایی است. همین امر باعث بالا رفتن مقاومت این حوله در برابر شستشو شده و عمر حوله را بالا می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *