مقالات

راهنمای انتخاب ست حوله عروس و داماد

سرویس حوله‌ عروس و داماد یکی از موارد خرید جهیزیه است؛ و از مواردی است که باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد. زیرا حوله یک وسیله ی بهداشتی و شخصی است؛ و علاوه بر نکات زیبایی، باید در نکات بهداشتی نیز، در خرید حوله، توجه کنیم. هنگام انتخاب ست حوله عروس و داماد لازم است بدانید این حوله ها از جمله محدود وسایلی است که به صورت ست و تقریبا یک شکل خریده می شود. اما خرید حوله ست عروس و داماد دارای نکاتی است که با رعایت آن می توانید خرید خوبی داشته باشید. و با انتخاب صحیح می توانید سال ها، از حوله‌ خود استفاده نمایید. به همین دلیل ما اینجا در حوله هنر برای شما نکات قابل توجهی را ذکر می کنیم که می تواند در خرید حوله ست مناسب به شما کمک کند. با ما همراه باشید.

انواع ست حوله عروس و داماد

 حوله هنر، انواع ست حوله‌ عروس و داماد را به صورت جداگانه از هم عرضه می کند تا با سلیقه خود رنگ بندی هماهنگی را با هم انتخاب کنید.

ست 7 تکه زنانه:

این ست شامل یک عدد حوله تن پوش،‌ یک عدد حوله جیبی 30*30، یک جفت دمپایی، یک عدد حوله دست و صورت سایز متوسط، یک عدد لیف حوله ای، یک عدد روسری حوله ای و یک جفت دستگیره حوله ای؛ در سایز های مختلف می‌باشد.

ست 7 تکه مردانه:

این ست شامل یک عدد حوله تن پوش،‌ یک عدد حوله جیبی 30*30، یک جفت دمپایی، یک عدد حوله دست و صورت سایز متوسط، یک عدد لیف حوله ای، یک عدد حوله دستی بزرگ (باشگاهی) و یک جفت دستگیره حوله ای؛ در سایز های مختلف می‌باشد.

ست 4 تکه جعبه دار:

این ست شامل  یک عدد حوله‌ تن پوش، یک جفت دمپایی و یک عدد حوله دست و صورت سایز متوسط، یک عدد لیف حوله ای است. از این ست هم زنانه و هم مردانه به صورت جداگانه، دررنگ بندی و سایز بندی مختلف عرضه می شود.

ست 4 تکه با پک:

این ست شامل  یک عدد حوله‌ تن پوش، یک جفت دمپایی و یک عدد حوله دست و صورت سایز متوسط، یک عدد حوله استخری بزرگ است. از این ست زنانه و مردانه در رنگ بندی و سایز بندی مختلف عرضه می شود.

نکته دیگر اینکه شما باید در نوع دمپایی خود نیز دقت نمایید. دمپایی قرار داده شده در این ست ها، حوله ای می باشد و کاملا قابل شستشو است و شما می توانید به دفعات از این دمپایی استفاده کنید و نگران از بین رفتن آن نباشید زیرا جنس آنها شبیه دیگر محصولات حوله هنر صددرصد پنبه می باشد.

انتخاب ست حوله عروس و داماد

نکات انتخاب سرویس حوله عروس و داماد

جنس حوله

قطعا یکی مهم ترین فاکتور ها در انتخاب سرویس حوله عروس و داماد، جنس آن است. شما هرگز نباید قیمت یا زیبایی را فدای سلامتی خود نمایید. زیرا که حوله تماس مستقیمی با پوست شما دارد؛ و اگر جنس حوله‌ شما مناسب و مرغوب نباشد؛ دچار حساسیت های پوستی می‌شوید. بهترین جنس برای حوله‌ شما، کتان و پنبه است. زیرا بهترین آبگیری را داشته و آلرژی زا نیست. در واقع حوله هایی که از جنس کتان و پنبه هستند، دارای آبگیری بسیار زیادی می باشند. اما حوله های مخملی آبگیری کمی داشته، اما نرم‌ترند. در مقاله حوله چیست می‌توانید با انواع حوله آشنا شوید.

رنگ حوله

هنگامی که حوله شما از مواد نامرغوب درست شده باشد؛ در هنگام استفاده و شستشو، رنگ می دهد. این رنگ دادن باعث خراب شدن ظاهر و کیفیت رنگی حوله شما می شود. هم چنین باعث بوجود آمدن حساسیت روی پوست شما شده و غیر بهداشتی است. به همین علت قبل از خرید حوله به کیفیت رنگ آن توجه نمایید.

رنگ حوله به سه دسته تقسیم می شود:

  1. دسته اول حوله با رنگ ثابت است. این نوع حوله با مواد مرغوب درست شده است. از این رو رنگ نمی دهد و کیفیت ظاهری خود را حفظ می کند. و بهداشتی‌تر است. به همین علت همواره تلاش کنید حوله ای که تهیه می کنید از این جنس باشد.
  2. دسته دوم حوله با رنگ نیمه ثابت است. این نوع حوله ها درجه ی پایین تری نسبت به دسته ی اول دارند. به این شکل که تا حدودی رنگ داده و تغییر شکل می دهند. اگر حوله شما از این جنس حوله بود باید آن را با دقت و جدا از البسه های دیگر بشویید. تا مقدار کمتری تغییر ظاهر بدهد.
  3. دسته سوم حوله با رنگ نامرغوب است. این دسته از حوله ها از جنس بد و بی کیفیتی برخوردار هستند. به راحتی رنگ داده و تغییر ظاهر می دهند. ممکن است آلرژی زا بوده و حساسیت ایجاد نمایند. به همین علت توصیه ما به شما این است تا از خریداری حوله در این دسته خودداری نمایید. تا بهداشت فردی شما حفظ شود.

انتخاب سرویس حوله عروس و داماد

اما بعد از دسته بندی و تعیین مرغوبیت رنگ، این سوال پیش می آید که:

حوله ست حمام خود را چه رنگی انتخاب نماییم؟

راهکار های زیادی برای انتخاب رنگ ست حوله‌ شما وجود دارد. اما سلیقه ی فردی مهم ترین عامل در انتخاب رنگ حوله شماست. زیرا که این حوله جزو لوازم شخصی شما بوده و فقط به شما اختصاص دارد. پس در این جا تنها نظر و سلیقه شماست که اهمیت دارد. اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که در میان این همه تنوع رنگی، سر در گم شده اید، می توانید به نکات زیر در انتخاب رنگ حوله ست خود توجه نمایید.

می توانید رنگ حوله حمام خود را با رنگ رو تختی و یا ست حمام خود، هماهنگ کنید. اصولا رو تختی و حوله اجزایی هستند که با هم و در کنار هم در اتاق شخصی دیده می شوند. پس ست شدن این دو مورد با یکدیگر می تواند هماهنگی دلنشینی ایجاد نماید.

هم چنین شما می توانید ست حوله خود را با همسرتان کاملا یک شکل یا متفاوت انتخاب نمایید. به این شکل که رنگ های حوله شما و همسرتان مکمل یکدیگر باشد. و یا حتی متضاد یکدیگر. می تواند دو رنگ در تنالیته های مختلف باشد.( مانند آبی کمرنگ و پررنگ).

اما توصیه ما به شما این است که سعی کنید حوله تن خود را در رنگ های روشن خریداری نمایید. زیرا که این رنگ ها دلنشین تر و زیباتر هستند. و رنگ های مناسب جهیزیه می باشند. هم چنین پوشیدن رنگ های تند برای البسه ای که هر روز به تن می کنید می تواند اثر بدی روی روحیه ی شما بگذارد. با خرید حوله با رنگ روشن به حفظ بیشتر بهداشت حوله‌ خود نیز کمک می کنید.

به خاطر داشته باشید که پس از خرید و قبل از شستن حوله ها حتما مقاله نحوه شستشوی حوله با ماشین لباسشویی را مطالعه بفرمایید.

انتخاب سرویس حوله عروس

سایز حوله

سایز و دوخت حوله شما از جمله مسائل مهمی است که باید هنگام انتخاب سرویس حوله عروس و داماد به آن توجه شود. دوخت بد نشان دهنده یک حوله نامرغوب است، پس قبل از خرید خود دوخت حوله را چک نمایید. انواع ست حوله عروس و داماد حوله هنر به صورت جداگانه در جعبه و یا ساک قرار دارند. بدین منظور که ست زنانه در یک پکیج جدا و ست مردانه در یک بسته بندی دیگر به شما عرضه می شود. سایزهای مختلف این ست ها به شما این امکان را می دهد تا در هر اندازه و سایزی که باشید، براحتی بتوانید حوله خود و همسرتان را با هم هماهنگ کنید.

قبل از خرید حتما اندازه و سایز خود را چک کنید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید. بهتر است قد حوله تا اواسط ساق پا باشد پس قبل از خرید اندازه قد خود را از سرشانه تا ساق پا بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید حوله حتما مقاله راهنمای خرید حوله را نیز مطالعه کنید.

قیمت حوله

اما نکته مهم و آخر ما بحث قیمت در حوله های ست حمام است. معمولا حوله های ست، قیمت متوسط رو به بالایی دارند. اما نکته ی حائز اهمیت این است که هرگز قیمت را فدای کیفیت نکنید. زیرا حوله از وسایل بهداشتی شما محسوب شده و باید از جنس و مواد مناسبی تشکیل شده باشد. اما قیمت حوله ها معمولا بر حسب چند فاکتور تعیین می شود:

  • ضخامت:

ضخامت یک حوله در قیمت آن تاثیر گذار است. به این شکل که هر چه متریال استفاده شده در آن بیشتر باشد؛ قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. اما گاهی اوقات افراد حوله ی نازک تر را ترجیح می دهند. زیرا سبک تر است و به علت جای کمتری که اشغال می کند؛ حمل و نگهداری آن نیز آسان تر است. همچنین همیشه ضخیم بودن حوله نشانه ی کیفیت بهتر آن نیست. و انتخاب حوله ی ضخیم یا نازک به سلیقه و خواسته شما مربوط است.

  • وزن:

وزن یک حوله علاوه بر ضخامت به بلندی و کوتاهی آن مربوط می شود. هر چه حوله ی شما بلندتر باشد از مواد بیشتری برای ساخت آن استفاده شده است. و به این ترتیب گرانتر خواهد بود. بلندی و اندازه حوله نیز به سلیقه شما مربوط است. و میتوانید با توجه به نیاز و سلیقه دلخواه خود، حوله با اندازه ی دلخواهتان انتخاب نمایید.

  • جنس و برند:

هر چه حوله شما از مواد مرغوب تر و بهتری ساخته شده باشد، قیمت آن نیز گرانتر خواهد بود. پیشنهاد ما این است که همواره از حوله ای که از جنس کتان و پنبه است استفاده نمایید.

  • موارد دیگری نیز مانند برند و کیفیت مواد رنگی و … در قیمت حوله شما تاثیر گذار است. اما قطعا صرفا برند یک حوله نمی تواند کیفیت حوله شما را تضمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *