مقالات

حوله همراه اصلی یک ورزشکار

حوله همراه اصلی یک ورزشکار

همه ما می دانیم که استفاده از حوله در باشگاه برای حفظ بهداشت ضروری است. در ادامه به برخی از مزیت های همراه داشتن حوله هنگام ورزش می پردازیم.

رعایت و حفظ بهداشت یک باشگاه بر عهده عوامل باشگاه است. اما مهم تر از عوامل باشگاه، افرادی هستند که از آن باشگاه استفاده می کنند. حفظ بهداشت شخصی در یک مکان عمومی مانند باشگاه، حفظ بهداشت عمومی را در پی خواهد داشت. یکی از وسایل ضروری برای حفظ بهداشت در باشگاه ها، حوله ها هستند. باشگاه ها معمولا خود دارای حوله های مخصوص برای استفاده دستگاه ها می باشند. اما هر شخص باید حوله‌ مخصوص به خود را نیز داشته باشد؛ تا در هنگام ورزش از آن استفاده نماید. این حوله برای ۲ کاربرد مهم به کار رفته است، که در زیر به آن خواهیم پرداخت:

خشک کردن دستگاه ها در باشگاه

زمانی که شما از یک دستگاه برای ورزش در باشگاه استفاده می نمایید.  باید پس از استفاده آن را با حوله مخصوص خشک نمایید. زیرا هنگام ورزش شما عرق می کنید و دستگاه به عرق شما آلوده می شود و اثرات این آلودگی بر روی دستگاه باقی مانده و به شخص بعدی منتقل می شود.

رها کردن دستگاه به این شکل کار درستی نمی باشد؛ زیرا که عرق افراد می تواند آلودگی و میکروب را منتقل کند و محیط مرطوب اصولا محیط مناسبی برای رشد قارچ ها می باشد. هم چنین ممکن است برای شما هم پیش بیاید که نفر قبل از شما دستگاه را خیس باقی بگذارد و آن را پاک نکرده باشد و با استفاده از دستگاه خیس ممکن است؛ آلودگی به شما منتقل شود و یا استفاده از آن دستگاه دیگر مقدور نباشد. پس به همراه داشتن حوله مخصوص برای پاک کردن دستگاه ها قبل از استفاده نیز ضروری می باشد.

ضد عفونی کردن دستگاه ها با حوله

همچنین شما می توانید با همراه داشتن مواد ضد عفونی کننده و حوله خشک، دستگاه را قبل از استفاده تمیز کنید. به این شکل که حوله خشک را در درون مواد آغشته کرده و سپس به مکان هایی که در تماس افراد گوناگون هستند بکشید. در این صورت می توانید بدون نگرانی از انتقال ویروس از دستگاه ها استفاده نمایید. اما نکته اصلی در استفاده از حوله برای تمیز کردن دستگاه ها این است که این حوله باید از حوله دست و صورت شما جدا باشد. زیرا استفاده مشترک حوله صورت و حوله تمیزی دستگاه باعث انتقال آلودگی و قارچ شده و به هیچ وجه مناسب نمی باشد.

 حوله کوچک باشگاه برای تمیز کردن دست و صورت

  • هنگام ورزش ضربان قلب شما بالا رفته و دمای بدن شما نیز بالا می رود. این بالا رفتن دما با تعرق شما همراه خواهد بود. اما تعرق بر روی صورت اگر خشک و تمیز نشود؛ اثراتی به دنبال دارد. اگر این تعریق به چشم شما وارد شود؛ سوزش و قرمزی به همراه خواهد داشت. همچنین پوست صورت بسیار حساس است و آلودگی را به سرعت جذب می کند و اگر عرق روی پوست شما پاک نشود؛ پوست دچار حساسیت و جوش می شود.
  • با پاک کردن عرق از روی صورت علاوه بر حفظ سلامت پوست، حس تمیزی دریافت می کنید و احساس خنکی خواهید داشت. با تمام این تفاسیر فهمیدیم که پاک کردن عرق صورت در هنگام ورزش بسیار حیاتی است، اما عرق کردن دست نیز یکی مشکلات هنگام ورزش است؛ چرا که با عرق کردن دست، ممکن است دست شما لیز بخورد و دیگر ادامه ورزش ممکن نباشد.
  • شما می توانید از حوله صورتتان برای خشک کردن دستتان نیز استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که پوست صورت از پوست دست شما حساس تر بوده و آلودگی را جذب می کند. پس بهتر است دستتان را بعد از خشک کردن صورتتان خشک نمایید.

ضرورت استفاده از حوله ورزشی در فضا های باز

منظور از ورزش در فضای باز می تواند گستره زیادی از ورزش ها را در بر بگیرد. این ورزش ها می تواند تمرینات فوتبال، دو و میدانی، دوچرخه سواری، تنیس و … باشد.

  • در این گونه ورزش ها نیز بدن شما به طور مداوم عرق می کند و نیاز به حوله الزامی است. اما در این گونه ورزش ها، شما عموما نمی توانید در هنگام بازی و یا تمرین، با خود حوله حمل کنید. زیرا که در حال فعالیت بدنی هستید و توانایی حمل ندارید.
  • اما همراه داشتن حوله در ساک ورزشی شما در کنار زمین می تواند به شما کمک کند که همواره تمیز باشید. همچنین اگر ورزش شما یک دوچرخه سواری و یا دویدن روزانه است. به همراه داشتن حوله مناسب در کنار بطری آب شما، یک کار آسان و در عین حال ضروری می باشد. این گونه حوله ها نیز در ابعاد حوله های باشگاهی مناسب می باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *